Aktualności
W dniach 18-19 września rozgrywany był VI turniej szachowy
dla dzieci o puchar burmistrza Pszczyny.
W sobotę 18 września grały dzieci starsze i młodzież roczniki 2004 i młodsi
(grupa A ) na starcie stanęło 63 zawodników i zawodniczek z całego Śląska i nie tylko , 1 numer startowy miał zawodnik z Kalisza .
W niedzielę grały dzieci młodsze roczniki 2012 i młodsi (grupa B) na starcie stanęło 86 dzieci-zawodników i zawodniczek z całego Śląska, 1 numer startowy miała zawodniczka z Jastrzębia Zdroju.
Łącznie w obu turniejach wzięło udział 149 zawodniczek i zawodników z czego aż 115 wychowanków ze Szkółki Szachowej f7. W obu turniejach grano IX rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut dla zawodnika.
Dla najlepszych zawodniczek i zawodników w obu grupach były przygotowane puchary i nagrody rzeczowe dodatkowo w obu grupach były też puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek i zawodników ze Szkółki Szachowej f7.
Dla wszystkich uczestników turnieju był upominek ze słodyczami ufundowany przez Urząd Miejski w Pszczynie.
Poniżej wyniki w klasyfikacji ogólnej i klasyfikacji najlepsi ze Szkółki Szachowej f7.
Klasyfikacja ogólna chłopcy grupa A:
1 miejsce - Szymon Klaska KTS Kalisz
2 miejsce - Bartosz Kubik MKSz Rybnik
3 miejsce - Jakub Marszałek LKS Orzeł Kozy
Klasyfikacja ogólna dziewczęta grupa A :
1 miejsce - Anna Kula KS Roszada Żory
2 miejsce -Nikola Herezy SSz Olimpia Goleszów
3 miejsce - Helena Kula KS Roszada Żory
Klasyfikacja najlepsi chłopcy Szkółka Szachowa f7 grupa A :
1 miejsce - Sebastian Pawlus
2 miejsce - Krzysztof Kuca
3 miejsce- Jacek Bąk
Klasyfikacja najlepsze dziewczęta Szkółka Szachowa f7 grupa A:
1 miejsce - Nina Prokopowicz
2 miejsce -Agata Para
3 miejsce - Małgorzata Żurawska
Klasyfikacja ogólna chłopcy grupa B:
1 miejsce - Jan Mrozek Pszczyńskie Szachy
2 miejsce- Łukasz Świderski Akademia Szachowa Gliwice
3 miejsce- Artur Szkotak Stowarzyszenie Euro Beskidy Łodygowice
Klasyfikacja ogólna dziewczyny grupa B:
1 miejsce - Kulik Emilia UKS Jastrzębie Zdrój
2 miejsce - Zofia Mrozek Pszczyńskie Szachy
3 miejsce - Alicja Skoneczna Żory
Klasyfikacja najlepsi chłopcy Szkółka Szachowa f7 grupa B:
1 miejsce Paweł Jacek
2 miejsce Franciszek Pawlik
3 miejsce Tomasz Szczotka
Klasyfikacja najlepsze dziewczęta Szkółka Szachowa f7 grupa B:
1 miejsce Martyna Marszałek
2 miejsce Hanna Skórka
3 miejsce Lena Przybyła
Organizatorami turnieju byli:
Urząd Miejski w Pszczynie
MORiS Pszczyna
Zespół Szkół nr.1 w Pszczynie
Szkółka Szachowa f7
Poniżej kilka zdjęć z turnieju: