LabNode.org Laboratory - Laboratorium informatyki, matematyki, chemii, mechaniki, elektroniki - mgr inż. Rafał Oleśkowicz
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności



12.04.2016r.
Relacja z II Turnieju Szachowego dla dzieci o Mistrzostwo SDK Tęcza Tychy.

 
2 kwietnia 2016r. odbył się II Turniej Szachowy dla dzieci o

Mistrzostwo SDK Tęcza Tychy. W turnieju wzięło udział 62 dzieci

z całego Śląska w tym 48 dzieci ze Szkółki Szachowej f7.

Grano  systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem

30 minut dla zawodnika. W turnieju można było wypełnić normy

na kategorie szachowe co zrobiło 22 zawodników ze Szkółki Szachowej f7.

Grano w dwóch grupach Gr. A rocznik 2003-2006 i Gr. B rocznik

2007 i młodsi z osobną klasyfikacją dla dziewczynek i chłopców.


Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w grupie A na

podium mieliśmy 2 naszych zawodników, a wszystkich zaskoczył Kuba

bo wygrał turniej! oby tak dalej :-) a 3 miejsce Olka i IV kategoria!

to duży postęp w przód. Podium chłopców w tej grupie przedstawia się: 


1.miejsce  Jakub Mędrak Szkółka Szachowa f7 Tychy

2.miejsce Konrad Kufieta SSz Gminy Pawłowice

3.miejsce Aleksander Szary Szkółka Szachowa f7 Pszczyna


Wśród dziewczynek w grupie A  podium (1 nasza zawodniczka,kolejny

dobry wynik Ani ) przedstawiało się następująco:


1.miejsce Szymura Oliwia TS Kuźnia Rybnik

2.miejsce Anna Cielińska Szkółka Szachowa f7 Tychy

3.miejsce Zofia Owczarczyk Katowice


W grupie B w klasyfikacji chłopców dominowała Szkółka f7.

Na podium mieliśmy 2 naszych zawodników zwyciężył bezdyskusyjnie

Michał Kolasa który jako jedyny w turnieju wygrał wszystkie partie.

Mariusz Grabowski zrobił 3 miejsce i dołożył do tego IV kategorię.

Klasyfikacja chłopców w grupie B:


1 miejsce Michał Kolasa Szkółka Szachowa f7 Pszczyna

2.miejsce Adam Cituk  UKS SP1 Jedynka Tychy  

3.miejsce Mariusz Grabowski Szkółka Szachowa f7 Tychy



Wśród dziewczynek w grupie B najlepsze były zawodniczki

z innych klubów i miejscowości, na osłodę zostaje bardzo dobry

wynik  Agaty Para która zrobiła IV kategorię i dobre wyniki

Hanny Pastewskiej i Aleksandry Anteckiej  które zrobiły V kategorię.

Podium przedstawiało się:


1.miejsce Emilia Jaros  TS Kuźnia Rybnik

2.miejsce Zuzanna Gaszka MKSz Rybnik

3.Julia Biela  Radziechowy


W turnieju IV kategorie wypełnili nasi zawodnicy:


1.Jakub Mędrak   Szkółka Szachowa f7 Tychy

2.Mariusz Grabowski  Szkółka Szachowa f7 Tychy

3.Nikodem Widera  Szkółka Szachowa f7 Pszczyna ! bardzo dobry wynik

Nikodema zważywszy na to że jest to jego 2 turniej w życiu i gra pół roku

w szachy ale pilnie odrabia zadania i słucha trenera.....

4.Agata Para  Szkółka Szachowa f7 Tychy ! bardzo dobry wynik Agaty

   a jednocześnie jej 1 turniej w karierze :-)

5.Aleksander Szary  Szkółka Szachowa f7 Pszczyna


V kategorie wypełnili:


w grupie B.


1.Maksymilian Widłok  Szkółka Szachowa f7 Tychy ! bardzo dobry wynik

       1 turniej Maksa :-) w życiu i oprócz tego 7 miejsce w turnieju

2. Aleksander Masny Szkółka Szachowa f7 Pszczyna dobre 11 miejsce

3.Aleksandra Antecka Szkółka Szachowa f7 Pszczyna dobre 12 miejsce

 ogólnie a pechowe 4 wśród dziewczynek Ola miała tyle samo pkt. co 2 i 3

 zawodniczka w turnieju czyli 4 pkt. ale najgorszą punktację pomocniczą.

4.Jakub Wójcicki  Szkółka Szachowa f7 Tychy

     1 turniej Kuby :-)

5.Damian Kadela  Szkółka Szachowa f7 Tychy

6.Antoni Zawierucha Szkółka Szachowa f7 Pszczyna

7.Błażej Górski  Szkółka Szachowa f7 Tychy

8.Wojciech Kwaśny Szkółka Szachowa f7 Tychy

   1 turniej Wojtka :-) jeden z najmłodszych w turnieju

9.Hanna Pastewska Szkółka Szachowa f7 Pszczyna

10. Szymon Kędzior Szkółka Szachowa f7 Tychy

     1 turniej Szymona:-) jeden z najmłodszych

11.Remigiusz Gregorczyk Szkółka Szachowa f7 Pszczyna

     1 turniej Remika :-)

12. Wiktor Wojczuk Szkółka Szachowa f7 Tychy

    1 turniej Wiktora :-) jeden z najmłodszych 

13.Karol Korbel Szkółka szachowa f7 Tychy


  i w grupie A:


14. Konrad Kluska Szkółka Szachowa f7 Tychy

    bardzo dobre! 6 miejsce Konrada w turnieju.

15.Bartosz Janda Szkółka Szachowa f7 Pszczyna

16.Mikołaj Stala  Szkółka Szachowa f7 Tychy

  długo czekał na kategorię... ale się doczekał :-)

17.Julia Dubaj Szkółka Szachowa f7 Tychy 1 turniej Julii :-)


Niewiele brakło do zdobycia V kategorii  w gr.B

1.Bartłomiejowi Pytlos 2.Michałowi Kokot 3. Krystianowi Świerkot

wszyscy mieli po 3 pkt.


Chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim  za

sportową postawę i grę do końca. Tym którym się nie udało

będą mieć jeszcze okazję do rewanżu :-)


Na zakończenie turnieju każde dziecko otrzymało upominki

ufundowane przez Urząd Miasta Tychy i  TSM Oskard.

Najlepsi otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.


Chciałbym jeszcze podziękować Pani Barbarze Koniecznej

kierowniczce działu Społeczno-Kultularnego TSM  Oskard

i radnej Miasta Tychy za przygotowanie upominków, ufundowanie

pucharów dla zwycięzców i udostępnienie salek  w SDK Tęcza do

przeprowadzenia tego turnieju.


Poniżej kilka zdjęć z turnieju.







IMG_0064



IMG_0111



turniej szachowy 026


turniej szachowy 029



IMG_0230


IMG_0236




 
wróć
szkółka szachowa
zadzwoń do nas
Projekt unijny - loga

LabNode.org Laboratory - Laboratorium informatyki, matematyki, chemii, mechaniki, elektroniki - mgr inż. Rafał Oleśkowicz